Zakład podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi”
W dniu 24.04.2026 roku Zakład Gospodarki Komunalne, Mieszkaniowej i Wodociągów w Niechlowie podpisał umowę o dofinansowanie Projektu w konkursie grantowym „Cyberbezpieczne Wodociągi" . Łączna kwota otrzymanego grantu to: 627 120,00 zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (inwestycja C3.1.1 „Cyberbezpieczeństwo – CyberPL”).
Umowa o powierzenie grantu o numerze KPOD.05.10-CW.01-001/25/0737/KPOD.05.10-CW.01-001/25/2026
Projekt koncentruje się na zwiększeniu odporności Zakładu na zagrożenia cyfrowe. W jego ramach zaplanowano modernizację rozwiązań informatycznych oraz wdrożenie nowych zabezpieczeń chroniących zarówno systemy sterowania, jak i infrastrukturę techniczną. Działania te mają na celu skuteczne przeciwdziałanie potencjalnym incydentom oraz zapewnienie ciągłości funkcjonowania usług. Pozyskane środki umożliwią unowocześnienie kluczowych obszarów działalności Zakładu, co przełoży się na większą stabilność dostaw oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa obsługi mieszkańców gminy Niechlów. Realizacja przedsięwzięcia to kolejny krok w stronę nowoczesnych, bezpiecznych i odpornych na zagrożenia usług komunalnych.

